logo

O Power Plate


Power Plate® je prvotřídní vibrační zařízení, které přináší nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a tělesné schopnosti. Využívá princip Acceleration Training™ ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace.

Funguje na principu trojrozměrné vibrační technologie. Při různých statických a dynamických cvičení na Power Plate®, jsou svaly nuceny na vibrace reagovat a dochází tak přirozeně k mnohačetným svalovým kontrakcím na podvědomé úrovni.

Na Power Plate®, se cvičí v různých časových intervalech a s různou intenzitou. Vždy se začíná protažením a koordinačními cviky, poté se na něm posilují velké svalové partie – nohy, záda, a následně menší svalové skupiny - biceps, triceps, ramena, břicho. Děláte na něm kliky, výpady a další cviky, které zpevňují svaly celého těla. Vibrace působí na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná (zapojuje se až 95 procent svalové tkáně), zatímco konvenční metody zatěžují svaly pouze na povrchové úrovni, Power Plate® zatěžuje hluboké svalové struktury. Trénink by měl trvat maximálně 30 minut, doporučuje se frekvence 2-3 týdně, mezi jednotlivými tréninky by však vždy měla být alespoň jednodenní pauza pro regeneraci organismu.
Oblečení a vybavení: Na cvičební lekce prosím docházejte vždy o cca 5 min. dříve a nezapomeňte na sportovní oblečení a čistou sálovou obuv (možnost i bez obuvi). Před každým tréninkem a během něj vypijte alespoň 300ml tekutin.

zpět   |   nahoru   |   úvodní stránka